Lidé

Hlavní koordinátorky:

Radka Chovancová, DiS.
Barbora Šrámková, DiS.

David Shejbal *1990

Klub v Milíčovském lese: PO-ÚT
Vystudoval střední školu uměleckoprůmyslovou v Ústí nad Orlicí (Reklamní a propagační činnost). Po ukončení střední školy 8 let praxe v grafickém designu a tisku. V roce 2017 odjel na rok a půl do Asie, kde navštívil 10 zemí jako cestovatel/dobrovolník. Tím se mu naskytla první větší příležitost pracovat s dětmi. Poprvé ve Vietnamu jako učitel angličtiny (od školkových dětí až po dospělé). Podruhé v Bangladéši – učení angličtiny hluchoněmé děti (4-13 let) formou vlastních vyvinutých edukačních her, včetně založení projektu a jeho odkazu pro další potenciální dobrovolníky. Odjakživa je spjat s přírodou. Miluje cestování, toulky po horách, kempování, scuba diving. Už jako dítě se projevoval kreativitou. Od mala rád kreslil, dělal keramiku, později přesedl za počítač jako grafik. Píše články o svých cestách. Hraje na bicí. V současné době je součástí komunity Vila Flora v Praze, která se zaměřuje na udržitelný a zdravý životní styl.

Mgr. Monika Schmidtová *1983

Klub v Milíčovském lese: PÁ
Vystudovala Pegagogickou fakultu na UK Čj a Nj. Mimo jiné je absolventkou kurzů Něžná náruč rodičů pod vedením E. Kiedroňové – Česká škola Frankfurt, seminář k problematice autismu – hra s dětmi a strukturované učení. Vedla skupinu předškolních a školních dětí v České škole Frankfurt. Dále pracovala na pozici lektorky lyžování a asistentky vychovatelky, organizovala hry a volný čas dětí, vedla dětský sbor. Také působila jako dobrovolník při Canisterapii, celodenně pečovala o duševně a fyzicky postižené. Několik let působila v amatérském divadelním spolku Temus Lamus. Hraje na klavír, zobcovou flétnu a kytaru.

Kocmanová Eliška *1995

Klub v Milíčovském lese: PO-ÚT
Absolvovala ekonomické lyceum s maturitou zaměřené na podnikatelskou činnost. Po ukončení středoškolských studií pracovala v Londýně, jako specialista v logistice. Pro velký zájem o anglický jazyk započala docházku na MUP, kde studovala obor anglophone studies. Při svých studiích působila jako lektorka zájmových, zejména sportovních aktivit pro děti. (tennis-na profesionální úrovni, kickbox). Praxi absolvovala na Probační a mediační službě, kde byla zapojena do projektu Yellow Ribonn, jehož cílem je integrovat bývalé vězně zpět do společnosti. Osobně se zajímá o vývojovou a pedagogickou psychologii, ve které se chce nadále vzdělávat. Chová hlubokou přízeň k přírodě, v niž spatřuje dynamický a zajímavý prostor pro rozvoj osobnosti. Dále zastává přirozenou výchovu dětí a zdravý životní styl.

Veronika Andrlová *1991

Klub v Milíčovském lese: ST-ČT
Veronika vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v oboru Rozvoj venkova. Již v průběhu studií chodila brigádně do Českého svazu ochránců přírody, kde nakonec působila téměř 5 let. Současně aktivně vyhledávala svou další oblíbenou činnost, kterou je cestování. Postupně navštívila Anglii, Irsko, Skotsko, Francii, Vietnam a nakonec i Nový Zéland. Tam žila více než rok a za tu dobu jej téměř celý procestovala a získala mnoho zkušeností. Mimo jiné i z prací na nejrůznějších, ve směs zemědělských pozicích, při kterých poznala, že jejím snem je práce na čerstvém vzduchu. Veronika miluje přírodu, čas strávený mimo budovy a města a děti. Vyznává alternativní výchovu dětí a jejich vedení k poznávání přírody i sebe samých.

Mirka Halbichová *1981

Klub v Milíčovském lese: ST-ČT
Od malička se věnuje zpěvu a tato láska vyústila ve studium zpěvu na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. K práci s dětmi se dostala díky narození syna Tobiase. Pracuje na částečný úvazek jako učitelka zpěvu na ZUŠ, zpívá v kapele. Díky svému synovi se samostudiem dopracovala k inspirativnímu vedení dětí… krásně popsané Katkou Královou, pod názvem Výchova nevýchovou a na tento koncept se velmi rychle vnitřně napojila. Práce s dětmi ji naplňuje a myslí si, že je to to nejhezčí, co nás dospělé v životě potkává. „Dětský smích nebo jejich pravdivost, otevřenost, spontánnost jsou nakažlivé. Je úžasné a naplňující sledovat jejich pokroky a být jejich průvodcem.“ Nemalým bonusem je, že při této práci může zúročit svůj velký koníček, kterým je psychologie. Dále se věnuje nepravidelnému cvičení jógy a meditačním technikám. Ráda čte o zdraví a zdravém životním stylu, a pokud ji nestačí pravidelné procházky s  pejskem, čas od času si k tomu zasportuje. Je optimistka a má ráda lidi, zvířata a přírodu, protože věří, že vše se vším souvisí.

Tereza Kazdová *1994

Klub v Milíčovském lese: PÁ
Vystudovala čtyřleté všeobecné gymnázium v Praze. Poté působila deset měsíců jako au pair v Anglii a Irsku a po návratu jako chůva v Praze. Nastoupila na pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde momentálně studuje obor Učitelství pro mateřské školy. Měla možnost vyjet na Erasmus pobyt do Tallinnu, Estonska a seznámit se s prostředím mateřských škol v Pobaltí. Ráda cestuje, plave, lyžuje a nejvíce jí baví práce s dětmi. Lesní mateřská škola je pro ní ideální způsob, jak spojit lásku k přírodě, dětem a zdravému životnímu stylu.