Lidé

Koordinátorky:

Radka Slavíčková, DiS.
Barbora Šrámková, DiS.

Lektoři klubu:

Jana Srdce *1976

Klub v Milíčovském lese: PO-ÚT
Život je intenzivní dlouhodobý projekt, ve kterém se stále učíme nové věci. Baví mě provázet děti v přípravě na to, aby každé z nich převzalo odpovědnost za ten svůj. Ráda se od dětí znovu učím hrát si, užívat si život a brát ho jako zábavu a být teď a tady. Ráda si s dětmi povídám a také se bláznivě směji. Ráda znovu a znovu žasnu, jak jsou děti moudré a tvořivě vynalézavé. Baví mě děti vnímat a pozorovat a tím je poznávat. Baví mě předávat dětem, co myslím, že vím nebo umím :o))) Jsem dětem vděčná, že se hlavně díky nim můžu stále zlepšovat v respektujícím přístupu. S dětmi je mi dobře, protože jsou pravdivé. Nejraději mám takový program s dětmi, který vzejde tematicky od nich samotných, protože věřím, že jim dozvídání se něčeho tímto způsobem dává nejvíc a všechny nás to baví. Jsem vděčná, že jsem před 9ti lety poznala Báru a Radku a tento jejich úžasný projekt, který nás spojil skrze naše děti. Vážím si toho, že díky této Lesní školce děti mají i dostatečně volný a bezpečný prostor k tomu, aby se mohly dál rozvíjet podle vlastního vnitřního nastavení. Baví mě ta skvělá rodinná atmosféra, kterou se tady spolu s rodiči daří tvořit. Jsem ráda venku v přírodě a nechávám se uchvacovat její krásou a rozmanitostí. Mám ráda zvířata. Mám ráda Slunce a jeho teplo i jeho nádherné scenérie při východu či západu. Ráda si povídám s příjemnými a inspirujícími lidmi. Ráda chodím na procházky, cvičím, tančím a zpívám si jen tak pro sebe a i ráda jím (vážně 😉 ).Studuji život a občas nějaký pro mě zajímavý kurz v rámci mé sebe-rozvojové vášně… Základy českého znakového jazyka (to jsem bohužel zapomněla), kurzy Aj, Péče o malé a předškolní děti, Respektovat a být respektován, Základy systemického koučování I., Komunity jsme My.

Mgr. Monika Schmidtová *1983

Klub v Milíčovském lese: PÁ
Vystudovala Pegagogickou fakultu na UK Čj a Nj. Mimo jiné je absolventkou kurzů Něžná náruč rodičů pod vedením E. Kiedroňové – Česká škola Frankfurt, seminář k problematice autismu – hra s dětmi a strukturované učení. Vedla skupinu předškolních a školních dětí v České škole Frankfurt. Dále pracovala na pozici lektorky lyžování a asistentky vychovatelky, organizovala hry a volný čas dětí, vedla dětský sbor. Také působila jako dobrovolník při Canisterapii, celodenně pečovala o duševně a fyzicky postižené. Několik let působila v amatérském divadelním spolku Temus Lamus. Hraje na klavír, zobcovou flétnu a kytaru.

Eliška Dubská *1992

Klub v Milíčovském lese: PO-ÚT
Vystudovala Obchodní akademii v Chrudimi, poté rok studovala pomaturitní jazykovou školu. Pracovala jako au-pair ve Francii. Po návratu nastoupila na vysokou školu, kterou po roce ukončila. Hned poté začala pracovat jako marketingový specialista, kde ale velmi brzy zjistila, že tohle není práce, která by ji naplňovala. V rámci hledání své vlastní cesty pracovala také v bezodpadovém obchodu a odjela do Norska pracovat do horského hotelu. Téměř celý život strávila na vesnici nebo obklopená přírodou a domácími zvířaty. Pravidelně jezdila jako vedoucí na dětské tábory. Baví ji trávit co nejvíc času venku, jedno jestli na kole nebo jen na procházce. Ráda se věnuje dětem, s kterými může trávit čas v přírodě.

Mg. Tomáš Chlapečka *1985

Klub v Milíčovském lese: ST-ČT
Vystudoval uměleckou školu v Trenčíně. Obor módní návrhářství. Po skončení střední školy nastoupil na Univerzitu Komenského v Bratislavě, kde na pedagogické fakultě ukončil obor léčebná pedagogika, poté absolvoval postgraduální studium Arteterapie a nových přístupů ve výtvarném umění. Už při škole pracoval jako dobrovolník, dále jako jeden ze zakládajících členů O.Z. Bol raz jeden Človek – zaměřujících se na podporu mentálně postižených. Svoje působení v něm ukončil 10 měsíčním keramickým rekvalifikačním kurzem, který vedl po arteterapeutické stránce jako jeho garant. V roce 2006 začal při práci asistenta dětí s vrozenými vývojovými vadami pracovat jako podpůrný terapeut pro onkologické pacienty a jejich rodiny, kde pracoval až do roku 2009. Po ukončení studia nastoupil na speciální základní školu do autistické sekce školy jako pedagog předškolní výuky. V r. 2014 se dal na sólovou dráhu módního návrháře, kterou spojil s vyučováním výtvarné výchovy na ŽŠ. Postupně začal experimentovat také s fotografií, která ho upoutala natolik, že se jí profesionálně, jako portrétní, dokumentární a reportážní fotograf věnuje doposud. Od léta 2016 působí v Praze, kde začínal jako asistent a logoped pro soukromého dětského klienta s poruchou autistického spektra a řečovou dysfázií. Aktuálně se pracovně věnuje hlavně fotografii. Kromě vlastních zakázek spolupracuje s významným českým fotografem Petrem Kurečkou, u kterého působí jako jeho asistent. Miluje přírodu a neskonale si váží všeho živého.  Tomu nasvědčuje i jeho obrovská vášeň pro turistiku a biologii.

Mirka Halbichová *1981

Klub v Milíčovském lese: ST-ČT
Od malička se věnuje zpěvu a tato láska vyústila ve studium zpěvu na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. K práci s dětmi se dostala díky narození syna Tobiase. Pracuje na částečný úvazek jako učitelka zpěvu na ZUŠ, zpívá v kapele. Díky svému synovi se samostudiem dopracovala k inspirativnímu vedení dětí… krásně popsané Katkou Královou, pod názvem Výchova nevýchovou a na tento koncept se velmi rychle vnitřně napojila. Práce s dětmi ji naplňuje a myslí si, že je to to nejhezčí, co nás dospělé v životě potkává. „Dětský smích nebo jejich pravdivost, otevřenost, spontánnost jsou nakažlivé. Je úžasné a naplňující sledovat jejich pokroky a být jejich průvodcem.“ Nemalým bonusem je, že při této práci může zúročit svůj velký koníček, kterým je psychologie. Dále se věnuje nepravidelnému cvičení jógy a meditačním technikám. Ráda čte o zdraví a zdravém životním stylu, a pokud ji nestačí pravidelné procházky s  pejskem, čas od času si k tomu zasportuje. Je optimistka a má ráda lidi, zvířata a přírodu, protože věří, že vše se vším souvisí.

Tereza Kazdová *1994

Klub v Milíčovském lese: PÁ
Vystudovala čtyřleté všeobecné gymnázium v Praze. Poté působila deset měsíců jako au pair v Anglii a Irsku a po návratu jako chůva v Praze. Nastoupila na pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde momentálně studuje obor Učitelství pro mateřské školy. Měla možnost vyjet na Erasmus pobyt do Tallinnu, Estonska a seznámit se s prostředím mateřských škol v Pobaltí. Ráda cestuje, plave, lyžuje a nejvíce jí baví práce s dětmi. Lesní mateřská škola je pro ní ideální způsob, jak spojit lásku k přírodě, dětem a zdravému životnímu stylu.