h1
s1
l1  

Hlavní koordinátorky:
Radka Chovancová, DiS.
Barbora Šrámková, DiS.


Středisko ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy:
Ing. Václav Nejman
Ing. Petra Fišerová

Lektoři klubu:

Mgr. Monika Schmidtová *1983
Klub v Milíčovském lese: PO-ÚT
Vystudovala Pegagogickou fakultu na UK Čj a Nj. Mimo jiné je absolventkou kurzů Něžná náruč rodičů pod vedením E. Kiedroňové – Česká škola Frankfurt, seminář k problematice autismu – hra s dětmi a strukturované učení. Vedla skupinu předškolních a školních dětí v České škole Frankfurt. Dále pracovala na pozici lektorky lyžování a asistentky vychovatelky, organizovala hry a volný čas dětí, vedla dětský sbor. Také působila jako dobrovolník při Canisterapii, celodenně pečovala o duševně a fyzicky postižené. Několik let působila v amatérském divadelním spolku Temus Lamus. Hraje na klavír, zobcovou flétnu a kytaru.

Barbora Stanková*1962
Klub v Milíčovském lese: PO-ÚT
Vystudovala speciální pedagogiku - komunikační techniky (logopedii) na MU v Brně, tíhne ke všem možným alternativám (stavění, stravování - divoké, permakultura, domácí výroba ekodrogerie atd.) včetně pedagogických. Nejbližší je jí pedagogika intuitivní. Miluje děti, ráda si s nimi povídá, jezdí na výlety, tvoří, vyrábí a učí se od nich. Sama tvoří šperky, věnuje se józe a pilates, chodí na zpívání, stále se ráda něco učí. Je člověk venkovní. Stále žasne nad dokonalostí přírody a její krásou. Venku se cítí jako doma, vnímá propojení vnitřního a vnějšího světa jako čirou radost. Od dětství jezdila a stále jezdí na tábory, hodně cestuje nejraději v Čechách a na Slovensku. Kolo-vandruje, spí pod širákem v lese (i v zimě), běžkuje, je notorický výletník. Každý den vnímá jako jeden malý život a tak se snaží jej prožívat naplno. Stále se snaží odhazovat nepotřebné (předsudky, vzorce...) a žít svobodně. K tomu jsou jí děti velikou inspirací.

Jiří Krupka *1984
Klub v Milíčovském lese: ST-ČT
Studoval na mnoha technických vysokých školách a z každé si odnesl nový náhled na svět. Spolupráci s dětmi se začal věnovat v dětské vodácké skupině Kondor ŠÁN, kde vyrostl od dítěte přes instruktora k oddílovému vedoucímu. 6. oddíl vedl od jeho založení 6let. Absolvoval kuzry instrukrora vodní turistiky, zdravotníka dětských zotavovacích akcí, hlavního vedoucího táborů. Věnuje se výcviku rodinných konstalací. Rád hraje na klarinet, chodí do přírody, objevuje podobnosti věcí. Líbí se mu vize svobodné školy, práce v lesní mateřské školce je pro něj příležitostí přispět k této vizi. Těší se na spolupráci, tvoření a vzájemné poznávání tady a teď.

Mgr. Hana Doležalová*1969
Klub v Milíčovském lese: ST-ČT
Vystudovala fakultu sociálních věd na UK v Praze. Má tři – dnes již dospělé – děti. Na začátku devadesátých let spolu s nimi zakládala v Karlových Varech jedno z prvních mateřských center u nás. Práci v neziskovém sektoru se aktivně věnovala pět let. V té době vyšla v nakladatelství Portál její knížka Nápady pro maminky na mateřské dovolené. Se svými dětmi byla doma 12 let, poté se roky věnovala svojí původní profesi – novinařině (Respekt, Marianne Bydlení, Rodiče, Maminka). Neradostná situace v médiích ji přivedla zpátky k dětem: Rok dělala učitelku ve venkovské státní školce nedaleko Prahy. Tady si znovu ověřila, že ji práce s dětmi těší, ale systém státní školky jí nevyhovoval. Proto hledala alternativu a vybrala si lesní školku, kde působila rok a půl. Nyní se rozhodla změnit les a chce být MEZI STROMY. Na jaře ukončí dálkové studium předškolní a mimoškolní pedagogiky.

Vojtěch Kvíz *1983
Klub v Milíčovském lese: PÁ
Vystudoval SOU obor sportovní, rekondiční masér. Má 10 let praxe v sociální oblasti jako osobní asistent tělesně postižených lidí, koordinátor a půl roční praxi na krizové lince. 14 let praxi v oblasti masáží a rehabilitace a v tomto oboru se neustále vzdělává. Je to jeho práce i koníček. Působil jako praktikant na dětských táborech. Ve svém volném čase se věnuje cvičení jogy a Qigong (či kung). Rád tráví čas v přírodě, poznává nová místa a věnuje se sportovním aktivitám hlavně běhu a jízdě na kole. Považuje se za manuálně a technicky zručného člověka. Práci v lesní školce vnímá jako obohacující a věří, že se vzájemně všichni od sebe něco naučí.

Alice Fránková *1983
Klub v Milíčovském lese: PÁ
Klub v Chuchelském háji: ST-ČT

Vystudovala sociální práci na VOŠ, a ve studiu tohoto oboru pokračuje dál na bakalářském oboru, jen v obohacení o sociální pedagogiku. Pracovala pět let s lidmi s postižením jako asistent a koordinátor práce v chráněné výtvarné dílně. Svoji absolventskou praxi absolvovala u dětí s autismem, dále formou brigády hlídala děti z waldorfské školky a to ji v životě velmi ovlivnilo. Nyní je její životní cesta mateřství, což pro ni představuje spojení lásky a respektu k dětem a k přírodě, která se vším souvisí. Vždy ráda tvořila a poznávala nové kraje, to vše nyní se svojí dcerou, nejvíce volného času ale tráví v přírodě, která nabízí téměř neomezené možnosti. Touto cestou začala směřovat k lesní pedagogice, kde mezi dětmi ve spojení s přírodou cítí, jak vše přirozeně funguje. Člen rodiny je fenka Gerda, u které započíná canisterapeuticky zaměřený kurz.

Gerda *2013
Klub v Milíčovském lese: PÁ
Klub v Chuchelském háji: ST
Gerda v překladu z norštiny znamená ochranitelka. Fenka Gerda vlastně taková ochranitelka dětí je. A hlavně kamarádka. Dělá, co ji baví, být v přírodě a ještě k tomu s dětmi. "Vystudovala" psí školu, která se jmenuje Psi pro život. Tato škola je canisterapeuticky zaměřená. Líbí se jí propojení dětí, přírody, a zvířat. V tomto shledává největší radost, tedy ještě kromě dobrého jídla.

Petra Jakoba Chvalinová *1971
Klub v Chuchelském háji: ST-ČT
Absolvovala gymnázium a zdravotní školu s maturitou, je všeobecná zdravotní sestra. Po ukončení vzdělání nastoupila do Jedličkova ústavu, kde působila jako zdravotní sestra a posléze jako vychovatelka. Poté pracovala v domácí zdravotnické péči. Následovala práce ve Fondu ohrožených dětí v zařízení Klokánek. Zde měla možnost pečovat o děti různého věku včetně miminek. Toto povolání jí přirostlo k srdci. Postupně si vzala z Klokánku do pěstounské péče tři děti, Yvetu (*2001), Esmeraldu (*1999) a Matěje (*2011). Po ukončení mateřské dovolené nastoupila do našeho klubu. Vedle toho pracuje v domácí hlídací službě, kde hlídá miminko. Je absolventka mnoha kurzů z oblasti zdravotní a náhradní rodinné péče. Práce s dětmi jí naplňuje, je kreativní, aktivní a duchovně otevřená.

  r1
 
Webdesign © MEZI-STROMY - 2011 • Realizace P.Chovanec